Personal 4-6


Anna Franck

Mentor 7B, spanska
0733-414 262
anna.franck@vastbergaskolan.se

Anna Hermansson

Mentor 5C
anna.hermansson@vastbergaskolan.se

Annika Macklin

Speciallärare matematik
annika.macklin@vastbergaskolan.se

Birgitta Wallroth Kramer

Mentor 4B
birgitta.wallroth-kramer@vastbergaskolan.se

Chafia Fertal

Mentor 8A, franska
chafia.fertal@vastbergaskolan.se

Cornelia Lötbring

Mentor 9C, lärare trä- och metallslöjd
cornelia.lotbring@vastbergaskolan.se

Cornelia Södergren

Mentor 7A, Idrottslärare 4-9
cornelia.sodergren@vastbergaskolan.se

Elisabeth Lampinen

Mentor 7C, hem och konsumentkunskap 6-9
elisabeth.lampinen@vastbergaskolan.se

Ingela Espmark

Mentor 5B
ingela.espmark@vastbergaskolan.se

Jacob Sandgren

Lilla klubben
jacob.sandgren@vastbergaskolan.se

Jenny Engström

Mentor 4C
jenny.engstrom@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Lärare trä- och metallslöjd
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Karin Kindblom

Textillärare ÅK6, Matematik 4C
karin.kindblom@vastbergaskolan.se

Karla Retamal Salas

Lilla klubben, resurs åk 6, fackligt ombud för Kommunal.
karla.retamal-salas@vastbergaskolan.se

Linda Ekeroot

Mentor 6C
linda.ekeroot@vastbergaskolan.se

Maija Bering

Mentor 5A
maija.bering@vastbergaskolan.se

Maria Rasmusson

Textilslöjd
maria.rasmusson@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musiklärare åk 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marielle Almgren

Biträdande rektor 4-6
0733-414 264
marielle.almgren@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Tyska, fackligt ombud för Sveriges Lärare.
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Martin Wermeling

Mentor 6B
martin.wermeling@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 8C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Omar Khelifa

Stora klubben, resurs åk 4
omar.khelifa@vastbergaskolan.se

Pia Johnsson

Mentor 4B. Matematik 4-6
pia.johnsson@vastbergaskolan.se

Sara Vallin

Idrottslärare 3-9
sara.vallin@vastbergaskolan.se

SchoolSoft Västbergaskolan

Administratör, Schoolsoft
schoolsoft@vastbergaskolan.se

Sofia Persson

Mentor 4A
sofia.persson@vastbergaskolan.se

Spiros Bellos

Resurspedagog oasen
spiros.bellos@vastbergaskolan.se

Tedh Ramberg

Lilla klubben, Resurs åk 4
tedh.ramberg@vastbergaskolan.se

Tina Andersson

Mentor 6A
tina.andersson@vastbergaskolan.se

Victoria Dewoon

Specialpedagog
victoria.dewoon@vastbergaskolan.se

Viktor Jansson

Stora klubben