Personal 4-6


Amanda Hermansson

Klasslärare 6B
amanda.hermansson@vastbergaskolan.se

Andreas Plate

Mentor 9c Idrottslärare åk 4-9
andreas.plate@vastbergaskolan.se

Anna Franck

Mentor 8A, spanska
anna.franck@vastbergaskolan.se

Anna Hermansson

Mentor 6B
anna.hermansson@vastbergaskolan.se

Birgitta Wallroth Kramer

Mentor 5B
birgitta.wallroth-kramer@vastbergaskolan.se

Chafia Fertal

Mentor 9B, franska
chafia.fertal@vastbergaskolan.se

Cornelia Löfbring

Lärare, Trä- och metallslöjd, textilslöjd ÅK 3-8
cornelia.lofbring@vastbergaskolan.se

Cornelia Södergren

Föräldraledig
cornelia.sodergren@vastbergaskolan.se

Elin Örnebring

Speciallärare i matematik
elin.ornebring@vastbergaskolan.se

Emely Svanberg Ponce

Mentor 8B, engelska, spanska
emely.svanberg-ponce@vastbergaskolan.se

Ingela Espmark

Klasslärare 6A
ingela.espmark@vastbergaskolan.se

Jacob Sandgren

Lilla klubben
jacob.sandgren@vastbergaskolan.se

Jenny Engström

Mentor 5A
jenny.engstrom@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Mentor 7C, Trä- och metallslöjd
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Karin Forsberg

Biträdande rektor 4-6
0733-414 264
karin.forsberg@vastbergaskolan.se

Karin Hellström

Textilslöjd
karin.hellstrom@vastbergaskolan.se

Karin Kindblom

Mentor 5b & 5C, textillärare ÅK5
karin.kindblom@vastbergaskolan.se

Karla Retamal Salas

Fritidsklubben, resurs åk 4
karla.retamal-salas@vastbergaskolan.se

Kristina Bryntse

Speciallärare årskurs 4-6
kristina.bryntse@vastbergaskolan.se

Linda Ekeroot

Mentor 4C, fackligt ombud för Lärarförbundet
linda.ekeroot@vastbergaskolan.se

Linda Nimstål

Föräldraledig
linda.nimstal@vastbergaskolan.se

Maija Bering

Klasslärare 6C
maija.bering@vastbergaskolan.se

Maria Gelin

Klasslärare 5C
maria.gelin@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musiklärare åk 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 7A, engelska, tyska, fackligt ombud för Lärarnas Riksförbund
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Martin Wermeling

Klasslärare 4B
martin.wermeling@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 9C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Omar Khelifa

Klubben, resurs åk 5
omar.khelifa@vastbergaskolan.se

Pia Johnsson

Mentor 4C, 5C, 6C, matematik
pia.johnsson@vastbergaskolan.se

Sara Vallin

Idrottslärare 3-9
sara.vallin@vastbergaskolan.se

SchoolSoft Västbergaskolan

Administratör, Schoolsoft
schoolsoft@vastbergaskolan.se

Spiros Bellos

Klubben, resurs åk 6
spiros.bellos@vastbergaskolan.se

Tina Andersson

Mentor 4A
tina.andersson@vastbergaskolan.se

Zeki Alacam

Lärare, studion 7-9
zeki.alacam@vastbergaskolan.se