Personal 7-9


Alexander Linde

Mentor 8B, SO
alexander.linde@vastbergaskolan.se

Amanda Engdahl

Mentor 8A, Matematik, NO, Teknik.
amanda.engdahl@vastbergaskolan.se

Anna Franck

Mentor 9A, spanska
0733-414 262
anna.franck@vastbergaskolan.se

Anneli Hernvald

Mentor 7A, matematik, NO, teknik
anneli.hernvald@vastbergaskolan.se

Cecilia Flodin

Mentor 8B svenska, engelska, SV/EN
cecilia.flodin@vastbergaskolan.se

Chafia Fertal

Mentor 7A, franska
chafia.fertal@vastbergaskolan.se

Cornelia Lötbring

Mentor 8C, Lärare Trä- och metallslöjd, textilslöjd ÅK 3-8
cornelia.lotbring@vastbergaskolan.se

Cornelia Södergren

Mentor 9B, Idrottslärare 5-9
cornelia.sodergren@vastbergaskolan.se

Elisabeth Lampinen

Mentor 9A, hemkunskap
elisabeth.lampinen@vastbergaskolan.se

Emely Svanberg Ponce

Mentor 9B, engelska, spanska
emely.svanberg-ponce@vastbergaskolan.se

Erika Bolander

Mentor 9C, svenska, engelska
erika.bolander@vastbergaskolan.se

Eva Karin Häggblom

Studion, resurslärare, SV/EN
eva-karin.haggblom@vastbergaskolan.se

Frida Ljung

Mentor 7B, SO
frida.ljung@vastbergaskolan.se

Johanna Krüger

Lärare trä- och metallslöjd
johanna.kruger@vastbergaskolan.se

Jonas Gunnarsson

Mentor 9C, Matematik, NO, Teknik
jonas.gunnarsson@vastbergaskolan.se

Jonas Henriksson

Mentor 7C, Matematik, NO, Teknik
jonas.henriksson@vastbergaskolan.se

Karin Hellström

Textilslöjd
karin.hellstrom@vastbergaskolan.se

Linda Råberg

Mentor 7B, svenska, SV/EN
linda.raberg@vastbergaskolan.se

Magdalena Alm

Studie- och yrkesvägledare
08-563 161 28
magdalena.alm@vastbergaskolan.se

Maria Östrud

Musiklärare åk 4-9
maria.ostrud@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 8A, engelska, tyska, fackligt ombud för Sveriges lärare.
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 7C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Nicole Martholm

Specialpedagog årskurs 7-9
nicole.martholm@vastbergaskolan.se

Rachid El Mahi

Elevstödjare
rachid.el.mahi@vastbergaskolan.se

Sara Vallin

Idrottslärare 3-9
sara.vallin@vastbergaskolan.se

SchoolSoft Västbergaskolan

Administratör, Schoolsoft
schoolsoft@vastbergaskolan.se

Shade Adeyemi

Elevresurs
shade.adeyemi@vastbergaskolan.se

Tove Olsen

Mentor 8C, matematik, NO, teknik
tove.olsen@vastbergaskolan.se

Valentina Matti

Elevresurs åk 7-9
valentina.matti@vastbergaskolan.se

Victoria Atteblad

Biträdande rektor 7-9
076-130 15 20
victoria.atteblad@vastbergaskolan.se

Zeki Alacam

Lärare, studion 7-9
zeki.alacam@vastbergaskolan.se