Mentorer årskurs 7-9


Alexander Linde

Mentor 9B, SO
alexander.linde@vastbergaskolan.se

Andreas Plate

Mentor 8C, Idrottslärare åk 4-9
andreas.plate@vastbergaskolan.se

Andreas Wallin

Mentor 7B, SO
andreas.wallin@vastbergaskolan.se

Anna Franck

Föräldraledig (Mentor 7A, spanska)
anna.franck@vastbergaskolan.se

Anneli Hernvald

Mentor 8A, matematik, NO, teknik
anneli.hernvald@vastbergaskolan.se

Björn Jönsson

Mentor 8C, svenska, spanska (föräldraledig 2020-21)
bjorn.jonsson@vastbergaskolan.se

Cecilia Flodin

Mentor 9B svenska, engelska, SV/EN
cecilia.flodin@vastbergaskolan.se

Elisabeth Lampinen

Mentor 8A, hemkunskap
elisabeth.lampinen@vastbergaskolan.se

Emely Svanberg Ponce

Mentor 7B, engelska, spanska
emely.svanberg-ponce@vastbergaskolan.se

Erika Bolander

Mentor 7C, svenska, engelska
erika.bolander@vastbergaskolan.se

Jonas Gunnarsson

Mentor 7C, matematik, NO
jonas.gunnarsson@vastbergaskolan.se

Lena Axkull

Mentor 8C, Slöjd
lena.axkull@vastbergaskolan.se

Linda Råberg

Mentor 8B, svenska, engelska, SV/EN
linda.raberg@vastbergaskolan.se

Marinella di Giacomo

Mentor 9A, engelska, tyska, fackligt ombud för Lärarnas Riksförbund
marinella.di-giacomo@vastbergaskolan.se

Mattias Lindholm

Mentor 8C, bild
mattias.lindholm@vastbergaskolan.se

Parvati Nauche

Mentor 8B, franska
parvati.nauche@vastbergaskolan.se

Tove Olsen

Mentor 9A, matematik, NO, teknik
tove.olsen@vastbergaskolan.se

Ulf Wallman

Mentor 7A, matematik, NO, teknik
ulf.wallman@vastbergaskolan.se

Vivian Gallardo

Mentor 7A, spanska
vivian.gallardo@vastbergaskolan.se

Åke Engdahl

Mentor 9C, Matematik, NO, Teknik
ake.engdahl@vastbergaskolan.se